Akademi Lazer Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Invisalign (Telsiz Ortodonti)

Invisalign (Telsiz Ortodonti)

Ortodontik tedavilerde gelinen en son teknolojilerden biri olan Invisalign (Telsiz Ortodonti), size özel yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir.

invisalign Telsiz ortodonti tedavisi, fırsatını sunan invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) kimlere yapılabilir?
Invisalign tekniği lisanslı Ortodonti uzmanı ve Diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır.
istenilen estetik gülüş Invisalign (telsiz ortodonti) ile dişlerinizi düzeltmenin tek avantajı değildir. Aynı zamanda ağız sağlığınız da olumlu yönde gelişmektedir.

Telsiz ortodonti nin düzeltebileceği birkaç yaygın problem vardır;
Çapraşık dişler: Hastanın çenesinde tüm dişlerinin sığması için yeterli yer olmadığında görülür. Çapraşık dişler tedavi edilmediğinde, dişlerinizi temizlemek daha zor olduğundan dişeti hastalığı, diş çürükleri riski artar ve dişlerin normal fonksiyon görmesini engeller.

Aralık dişler: Hastanın çenesinde ekstra boş yer olduğunda görülür. Bunun sebebi küçük dişler, çene kemiğinin anormal büyümesi, genetik, eksik dişler ve/ya da dilin ileride konumlanması olabilir. Dişler eksik olduğunda bu problem, diğer dişlerin boşluğa doğru kayması nedeniyle de olabilir. Aralık dişler, gingivitis ve periodontitis gibi dişeti hastalıklarına neden olabilir, tedavi edilmediklerinde, diş kaybı gerçekleşebilir.

Çapraz kapanış: üst ve alt çenenin her ikisi de doğru hizalanmadığında gerçekleşir. Bu durum genellikle üst dişlerin alt dişlerin iç tarafına doğru kapanmasına neden olur ve ağzın ön ya da yan tarafında olur. Bu problem dişlerin aşınmasına, dişeti hastalığına ve kemik kaybına neden olmaktadır.

Örtülü kapanış: üst dişlerin alt dişleri örtmesiyle gerçekleşir. Tipik olarak, genetik, kötü ağız alışkanlıkları veya dişleri destekleyen kemiğin fazla gelişimi sonucunda oluşumaktadır. Bu problem dişeti problemlerine ya da iritasyona, ya da alt dişlerin aşınmasına ve ağrılı çene ve eklem problemlerine neden olabilir.

Underbites: alt dişlerin ön dişlerin önüne geçmesi sonucu oluşur, bu duruma genellikle üst çenenin az gelişmesi, alt çenenin fazla gelişmesi ya da iki durumun birlikte olması neden olur. Aynı zamanda üst çenede eksik bir diş olması durumunda da görülmektedir. Bu problem diş aşınmasına neden olabilecek şekilde ön dişlerin ya da azı dişlerinin normal fonksiyon görmesini engeller. Ayrıca ağrılı çene ve eklem problemlerine de neden olabilir.

Invisalign avantajları nelerdir? Nasıl uygulanır?
Telsiz ortodonti tedavisi hastanın ihtiyaçlarına göre özel tasarlanmaktadır.

Invisalign’ın size göre olduğuna karar verdiniz, peki şimdi ne yapmalısınız?
Gülüşünüzü tartışmak için Invisalign eğitimi almış bir Ortodonti uzmanı ile görüşün.
Doktorunuz sizin ihtiyaçlarınız için Invisalign’ın doğru olduğuna karar verdikten sonra, size özel detaylı bir tedavi planı oluşturmalı, bu plana göre neredeyse görünmeyecek kadar şeffaf alignerlar üretilir.

Invisalign ortodonti tedavi fiyatı?
Fiyatın önemli bir unsur olduğunu anlıyoruz. Ancak malesef siz bir Invisalign eğitimli doktora gidip ilk muayenenizi olana kadar bu sorunun kesin bir yanıtı bulunmamaktadır.
Diğer tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi, Invisalign ile tedavi ücreti, sizin vakanızın ve tedavinizin zorluğuna bağlıdır, ancak fiyat geleneksel braket tedavilerine yakındır. Ortodonti tedavi fiyatları, tedaviyi yapacak olan doktor tarafından belirlenmektedir .

Telsiz Ortodontide İlk Muayene
İlk muayene sırasında ortodontist hasta ile dişlerinin problemleri ve nasıl sonuçlara ulaşacağı hakkında bilgileri anlatır. Eğer Invisalign hasta için uygun ise, ulaşılmak istenen sonuçlar ışığında bir tedavi planı hazırlanır. Ortodonti uzmanı hastanın dişlerinin ölçüsünü alarak işlemler için Invisalign laboratuarlarına gönderir.

Telsiz ortodonti Tedavi Planı
Ortodonti uzmanı, hastanın dişlerinin 3 boyutlu komputerize görüntüsünü incelemek için ölçüler taranır ve dijital bir görüntü elde edilir. Diş hekimi tedavi boyunca hastanın dişlerinin hareketini belirler ve inceler. Hasta dişlerinin Invisalign tedavisi öncesinde ve sonrasında sanal sunumunu görebilir, böylece tedavi bitiminde gülüşünün nasıl olacağını gözlemleyebilir.

Kişiye Özel Alignerlar
Ortodontist ve hasta birlikte tedavi planına karar verdiğinde, hastaya uygun olacak özel alignerlar, üretilir. Her bir alignerı seride bir sonrakine geçmeden önce 2 hafta boyunca takılmalıdır. Alignerlar, sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber, üst ve alt çene full bir tedavi için 18-36 aligner içerir ki bu vakanın durumuna göre yaklaşık 9-18 ay gibi bir zamana karşılık gelmektedir.

Tedavi İşlemi Süresinde
Telsiz ortodonti Tedavisinde, hasta ve doktoru tarafından belirlenen sürede tamamlayabilmek için, alignerları, yemek yemek ve dişlerinizi fırçalamak haricinde gece gündüz takılmalııdr. Tedavinin takibi için ve bir sonraki aligner setini almak için 4-6 haftada bir doktorunuza kontrole gidilmelidir. Tüm tedavi süresince küçük hareketler farkedeceksiniz ve dişleriniz yavaş yavaş dengeli ve sağlıklı bir gülüşe doğru hareket edecektir.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Ortodonti

Ortodonti

Ortodonti Diş Teli Çeşitleri

Ortodonti Diş Teli Çeşitleri

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Klinik Sanal Tur

Kliniğimizi Gezin

0216 418 64 64

Randevu için Bizi Arayın

Whatsapp

Bize Daha Hızlı Ulaşın
Akademilazer Dental Clinic
Akademilazer Dental Clinic

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.